Bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere Securido

Bezpečnostné dvere Securido sú:

 • certifikované v II. bezpečnostnej triede
 • majú protipožiarnu ochranu v štandardnej verzií
 • majú tepelnú a zvukovú izoláciu v štandardnej verzií
 • s 9 istiacimi bodmi
 • 8 ročná tradícia

Povrchovú úpravu tvorí špeciálna farba spojená s lakom, ktorý sa po nanesení vypaľuje v peci, aby bola zaručená dlhá životnosť a odolnosť dverí.

Ponúkame tieto povrchové úpravy

Hladká povrchová úprava bezpečnostných dverí Securido
Hladké

Bezpečnostné dvere Securilo s hladkým povrchom sú vhodné do všetkých moderných domácností, pretože sú ľahko kombinovateľné s každým interiérom.

Povrchová úprava 3 pásiky bezpečnostných dverí Securido
Tri pásiky

Extravagantnejšie prevedenie povrchovej úpravy s tromi hliníkovými pásmi na dverách, pôsobia veľmi efektne a nápadito.

Rustikálna povrchová úprava bezpečnostných dverí Securido
Rustic

Bezpečnostné dvere v rustikálnom prevedení v troch farebných variáciách sú tou najlepšou voľbou pre zákazníkov, ktorí obľubujú vidiecky štýl.

Dekory povrchov

svetlý buk
svetlý buk
orech
orech
mahagón
mahagón

Krídlo bezpečnostných dverí Securido

Krídlo bezpečnostných dverí securido

Krídlo dverí securido je certifikované v bezpečnostnej triede II.

 • skladá sa z oceľových dosiek hrúbky 1 mm, medzi ktorými je izolačná a protipožiarna výplň
 • uzamykacie body a zámok sú ukryté v oceľových puzdrách
 • hrúbka krídla je 67 mm
 • krídlo dverí Securido má výšku 1970 mm a je vyrábané v šírkach 800 a 900 mm
 • súčasťou krídla je aj kukátko, ktoré je umiestnené vo výške 1550 mm

Bezpečnostná zárubňa

Bezpečnostné dvere securido sú dodávané výhradne so zárubňou securido, ktorá je významným bezpečnostným prvkom a je v rovnakom farebnom prevedení ako krídlo dverí Securido.

 • zárubňa je dodávaná podľa šířky steny a to 100 mm alebo 150 mm
 • krídlo je k zárubni pripojené pomocou špeciálnych pántov vyrobených z nerezovej ocele, vďaka ktorým sú dvere zabezpečené proti zosadeniu
 • súčasťou zárubne je aj nerezový prah odolný voči oderu
 • po celom obvode zárubne je umiestnené protihlukové a tepelné tesnenie s minimálnou životnosťou 20 rokov
Bezpečnostná zárubňa

Bezpečnostná zárubňa sa skladá z

bezpečnostná zárubňa

bezpečnostná zárubňa

pánty z nerezovej ocele

pánty z nerezovej ocele

protihlukové a tepelné tesnenie

protihlukové a tepelné tesnenie

Uzamykací systém

Vonkajšie dvere musia mať spoľahlivý bezpečnostný uzamykací systém. tvorí ho 9 západiek z ušľachtilej ocele a bezpečnostná zárubňa, ktorá obsahuje dvojnásobne spevnené uzamykacie otvory.

 • celý uzamykací systém je ukrytý v oceľových puzdrách
 • súčasťou uzamykanie je aj ANTI PANIC systém (odomykanie a zamykanie kľučkou z vnútornej strany)
uzamykací systém tvorí 9 západiek a bezpečnostná zárubňa

uzamykací systém tvorí 9 západiek a bezpečnostná zárubňa

uzamykací systém ukrytý v oceľových púzdrach

uzamykací systém ukrytý v oceľových púzdrach

vonkajšie bezpečnostné dvere s bezpečnostným uzamykacím systémom

vonkajšie bezpečnostné dvere s bezpečnostným uzamykacím systémom

Bezpečnostné kovanie dverí

Kovanie bezpečnostných dverí patrí medzi najdôležitejšie prvky bezpečnosti. Chráni zámok a bezpečnostnú vložku.

Bezpečnostné vložku prekryje, a tak chráni proti odvŕtaniu a zlomeniu, čím sa zvyšuje odolnosť dverí proti násilnému poškodeniu.

Kovanie na dvere Securido je certifikované do bezpečnostnej triedy III. a funguje so systémom guľa/kľučka, pričom kľučka z vnútornej strany má v sebe zabudovaný ANTI PANIC systém (odomykanie a zamykanie kľučkou z vnútornej strany).

Bezpečnostné kovanie dverí

Bezpečnostná vložka

Bezpečnostná vložka

Bezpečnostné vložky do dverí sú ďalším z dôležitých prvkov bezpečnosti.

Do bezpečnostných dverí Securido sa montuje bezpečnostná vložka ISEO R6, dodávaná s 5 kľúčmi, ktorá je certifikovaná v III. bezpečnostnej triede.

Rez bezpečnostných dverí

 1. Celokovové bezpečnostné dvere s ľavou a pravou orientáciou otvárania, s rozmermi:
  výška = 1950 mm,
  šírka = 800, 900 mm
 2. Špeciálna bezpečnostná zárubňa vyrobená z oceľového plechu na požadovanú hrúbku stavebnej priečky 100 mm a 150 mm
 3. Širokouhlý panoramatický priezorník.
 4. Nerezová kľučka so systémom ANTI PANIC - špeciálny rýchly systém uzamykania a odomykania dverí zvnútra bez použitia kľúča
 5. Špeciálne pánty z nerezovej ocele zabezpečujúce dvere proti zosadeniu
 6. Zamykací mechanizmus zapadajúci priamo do oceľových bezpečnostných západiek - 9-bodový uzamykací systém
 7. Kovanie bezpečnostných dverí. Bezpečnostné kovania chránia bezpečnostný a rozvorový zámok
 8. Vnútorný priestor dverí vyplnený minerálnou lisovanou vlnou s tepelno - izolačnými, protihlukovými a protipožiarnymi vlastnosťami. Ako izolant pri protipožiarnom prevedení sa používa extrudovaný perlit.
 9. Nerezový prah
 10. Bezpečnostná kazeta z oceľového plechu, ktorá chráni rozvorový mechanizmus a mechanizmy horných a dolných výsuvných bodov
Rez bezpečnostných dverí
Bezpečnostné dvere exkluziv

Bezpečnostné dvere exkluziv v III. a IV. bezpečnostnej triede sú vyrábané na Slovensku s už takmer 20 ročnou tradíciou.

Sú dodávané s naším originálnym bezpečnostným kovaním v 20 farebných vyhotoveniach. Certifikované bezpečnostné dvere aj so zárubňou tvoria výrobok, ktorým môžeme garantovať vysoké požiadavky zákazníkov na bezpečnosť majetku, nároky na tesnosť, zvukovú a protipožiarnu izoláciu a v neposlednom rade aj dizajn. Vchodové bezpečnostné dvere do bytu a domu svojim vzhľadom a moderným vyhotovením umožňujú nenásilné a estetické začlenenie do všetkých druhov stavebných objektov.

Nové bezpečnostné dvere do bytu alebo domu pohodlne, za pár hodín. Samotná montáž je rýchla a flexibilná v závislosti od stavebného otvoru a typu bezpečnostných dverí. Záruka bezpečnostných dverí platí iba pri prevedení odbornej montáže.

Výmena starých dverí za nové bezpečnostné zahŕňa:

 1. Ako prvý krok je bezplatné zameranie – skontrolujeme spôsob osadenia pôvodnej zárubne a zameriame veľkosť stavebného otvoru, šírku múru.
 2. Zároveň so zameraním sa spíše Zmluva o dielo, kde sa uvedú všetky namerané hodnoty a prípadné špeciálne požiadavky zákazníka.
 3. Dohoda termínu montáže
 4. Montáž bezpečnostných dverí SECURIDO trvá približne dve hodiny, v prípade, že sa nemusia robiť búracie práce - demontáž pôvodne alebo dodatočne zaliatej zárubne.
 5. Montáž bezpečnostných dverí EXKLUZÍV trvá približne štyri hodiny, v prípade, že sa nemusia robiť búracie práce – demontáž pôvodne alebo dodatočne zaliatej zárubne.
 6. Upratanie miesta montáže po stavebných prácach.
Ako vybrať bezpečnostné dvere

Pri výbere dverí by sme mali dbať na nasledovné parametre

 • bezpečnostná trieda
 • protipožiarna ochrana
 • protihluková ochrana
 • systém osadenia bezpečnostnej zárubne
 • záručný a pozáručný servis
 • platné certifikáty
 • v neposlednej rade aj vizuálnu stránku

Spoľahlivé zabezpečenie domácnosti

Bezpečnosť dverí závisí od ich konštrukcie, materiálu z ktorého sú vyrobené a od toho, či tvoria s bezpečnostnou zárubňou jeden celok. Na trhu je veľa dverí, ktoré sa predávajú ako bezpečnostné, avšak sú labilné, nevystužené a nekovové.

Dvere si netreba vyberať podľa množstva bezpečnostných bodov. Tu neplatí, že čím viac výsuvných bodov, tým sú dvere bezpečnejšie. Navyše sú v mnohých prípadoch krehké a nechránené.

Cena bezpečnostných dverí napovedá o ich kvalite

Tu platí, že lacné bezpečnostné dvere sú spravidla na úkor ich kvality. Len použité kvalitné materiály a technológie zaručia, že vaše bezpečnostné dvere budú spĺňať všetky dôležité parametre. Ak majú byť dvere namontované kvalitne a odborne, tu sa cena oklamať nedá. Naša firma zamestnáva kvalifikovaných pracovníkov a používa kvalitné materiály.

Kvalitné bezpečnostné dvere spĺňajú nasledovné parametre

CERTIFIKÁTY

by mala mať každá spoločnosť, zaoberajúca sa výrobou a montážou bezpečnostných dverí. Certifikáty by mali byť platné a v jazyku krajiny, kde sa bezpečnostné dvere predávajú. Naša spoločnosť vlastní certifikáty od Národného bezpečnostného úradu na bezpečnostné kovanie, od Národného bezpečnostného úradu na bezpečnostnú triedu, Certifikát bezpečnostnej triedy odolnosti proti vlámaniu podľa STN P ENV 1627 na bezpečnostné dvere a na bezpečnostné kovanie, Certifikát Skúšobného laboratória autorizovaného Ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoja SR – Index zvukovej nepriezvučnosti. Sme vlastníkom LICENCIE na prevádzkovanie technickej služby vydaným Krajským riaditeľstvom policajného zboru v NR, a Certifikát zhody o požiarnej odolnosti, vydanou spoločnosťou FIRES.

BEZPEČNOSTNÁ ZÁRUBŇA

by mala tvoriť jeden „celok“ s bezpečnostnými dverami a jednoznačne by sa bezpečnostné dvere nemali montovať na pôvodnú zárubňu, aj keby bola zaliata. Pôvodná zárubňa jednoducho nie je konštrukčne stavaná na ťažké bezpečnostné dvere. Zárubňa musí byť riadne ukotvená, alebo riadne zaliata betónom. Zárubňa ako aj celé bezpečnostné dvere by mali byť namontované odborníkmi, mali by byť použité kvalitné materiály a na montáž by sa automaticky mala vzťahovať podľa zákona dvojročná záruka.

KVALITNÉ BEZPEČNOSTNÉ KOVANIE A VLOŽKA

presvedčte sa, že aj bezpečnostné kovanie je certifikované. Malo by byť o jednu bezpečnostnú triedu vyššie ako je bezpečnostná trieda dverí. Bezpečnostná cylindrická vložka by mala byť s ochranou proti odvŕtaniu telesa valca vložky. Vložka tvorí dôležitú súčasť bezpečnostných dverí a jej výber ovplyvňuje celkovú kvalitu zabezpečenia, preto je nutné venovať jej výberu dostatočnú pozornosť. Mali by byť odolné voči odvŕtaniu, proti vytrhnutiu bubienku, odolnosť proti odleptaniu, proti rozlomeniu, vyplanžetovaniu a odolné proti nelegálnej výrobe kľúčov.

SERVIS A ZÁRUKA

Predať a namontovať bezpečnostné dvere znamená zanechať po sebe svoju značku a niesť zodpovednosť. Bohužiaľ, musíme konštatovať, že na trhu je veľa predajcov bezpečnostných dverí, po ktorých sa do roka takpovediac zľahne zem. Zákazníci sa potom na neexistujúcich číslach domáhajúreklamácie, ale bohužiaľ s neexistujúcou firmou sa človek ťažko dohodne. Seriózny výrobca a predajca bezpečnostných dverí automaticky zabezpečuje záručný a pozáručný servis. Naša spoločnosť zabezpečuje aj 24/7 NON STOP servis vrátane víkendov a sviatkov, ktorý poskytuje pri zabuchnutí, poruche alebo strate kľúčov.