Euro okná

Prečo drevené okná

Drevené okná to sú okná so storočnou tradíciou. Pôsobia hrejivým dojmom. Použitie prírodných materiálov je ekologický prijateľné tak z hľadiska výroby ako aj z hľadiska likvidácie po skončení úžitkových vlastnosti výrobku.

Profil Euro okno

Nová generácia okien z drevených eurohranolov prináša napríklad aj tieto výhody:

 • najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti
 • netvoria sa tepelné mosty
 • nízka hmotnosť
 • vynikajúca pevnosť
 • nízka roztiažnosť
 • vysoká tvarová stálosť
 • dlhá životnosť
 • veľká variabilita architektonických riešení
 • ľahká údržba a opraviteľnosť
 • sú zdravé a ekologické pre celé generácie
 • nenapodobiteľná kresba a príjemný vzhľad
 • ekologicky čistý materiál
 • odolnosť proti mrazom - (nie sú krehké) a proti teplu - (nemäknú)
 • výborné akutermické vlasnosti
 • ochrana proti požiarom - odolávajú vyšším teplotám a neuvoľňujú dioxiny
 • v prípade sadania panelových domov nedochádza k pnutiu - sú prispôsobivé

Materiál

Materiál - euro okno Najčastejšie používaným materiálom na výrobu drevených eurookien je trojvrstvý smrekový alebo borovicový eurohranol prípadne dub. Smrek je všeobecne najpoužívanejšou drevinou aj kôli menšiemu obsahu živíc. Jeho zpracovanie v kombinácií s kvalitnou povrchovou úpravou zaistí dobré fyzikálne aj estetické vlastnosti výrobku.

Na želanie zákazníka poskytneme aj exotické tvrdé rezivo meranti.
Drevenné lamely radiálneho (poloradiálneho) rezu uvedených drevín po vysušení na 12% +/- 2% absolútnej vlhkosti sú zložené lepením pod tlakom do hranola základného rozmeru 72 × 86 mm, ktorý sa tak stáva základným polotovarom na výrobu eurookien.

Farby a povrchová úprava

Farby a povrchová úprava - euro okno Povrchová úprava drevených eurookien sa vyznačuje vysokou kvalitou a ľahkou obnoviteľnosťou vďaka použitiu kvalitných vodou riediteľných farieb a dodržaním technologického postupu začínajúcim prebrúsením povrchu, cez tónovú impregnáciu a končiacim dvojvrstvým nástrikom akrylátového laku.

Používame akrylátové laky s najvyšším stupňom odolnosti proti UV žiareniu a stárnutiu. Zákazník má možnosť si vybrať zo širokej škály lazurovacích a krycích farieb. Pri pravidelnom ošetrovaní je dosiahnutá dlhodobá životnosť náteru.

Zasklenie

Zasklenie - euro okno Použitím kvalitných izolačných dvojskiel je možné vytvárať rôzne varianty zasklenia. Dajú sa použiť skla vzorované, tepelno izolačné (reflexné), absorbčné a bezpečnostné. Tepelno izolačné schopnosti výrobku sú vyjadrené hodnotou súčiniteľa prestupu tepla "k" (W/m2.K). Hodnota súčiniteľa prestupu tepla je k=1,1.

Koeficient k udává tepelné straty, ktoré sú spôsobené pri prenose tepla medzi ohriatým vnútorným priestorom budovy a chladnejším vonkajším prostredím.

Odborne vyjadrené - koeficient k udává veľkosť tepelného toku za jednu sekundu na jeden meter štvorcový vonkajšej plochy pri rozdielu teplôt medzi vnútorným priestorom budovy a okolitým prostredím v rozmedzií jedného stupňa. Čím nižšia je hodnota koeficientu k, tým lepšie sú tepelno izolačné vlastnosti.

Kovanie

Do našich okien a dverí osadzujeme celoobvodové, značkové kovanie firmy MACO. Má povrchovú úpravu, ktorá zaručuje jeho trvalú funkčnosť. Celoobvodové kovanie pri zatvorení celoplošne pritláča okenné krídlo, ktoré umožňuje voľbu rôznych systémov a kombinácií otvárania a vyklápania. Pritláčaním je zabezpečená dobrá tepelná, akustická a protiprachová izolácia. Otváranie, sklápanie do požadovaného uhla i ovládanie škárového vetrania je umožnené jednou polohovateľnou kľučkou.

Kovanie MACO je vybavené bezpečnostnou poistkou, ktorá zabraňuje chybnému otočeniu kľučky, a tým vylučuje poškodenie kovania.

Tvary okien

Tvary okien - euro okno Systém drevených eurookien vychádza v ústrety individuálnym požiadavkam zákazníka, zohľadňuje aj originálne architektonické riešenia stavieb širokou paletou tvarov a veľkosti okien.

Firma WINDOOR je preto schopná vyrobiť ľubovoľné tvary okien podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

Okapnice

Okapnice - euro okno Do konštrukcie okien nesmie zatekať voda, tomu bránia práve okapnice. Okapnice sú vyrábané z hliníkovej lišty s eloxovaným povrchom. Je umiestnená na spodnej časti rámu a krídla. Špeciálny profil spoľahlivo odvádza vodu mimo okenné špáry a rám.

Tesnenie

Dvojité celoobvodové prítlačné tesnenie zaišťuje nepriepustnosť cez špáry aj pri nárazovom vetre, dažďu a vyniká veľmi priaznivými zvukovo-izolačnými vlastnosťamii.