Skupina A

Konštrukcia krídla VERTE

  • rámovo-dosková konštrukcia, ktorú tvorí tvrdené sklo o hrúbke 4 mm, ktoré je uložene v konštrukcii krídla pomocou bezfarebného U-tesnenia, ktoré zároveň plní antivibračnú funkciu
  • polodrážkovy systém bez zasklievacích líšt
  • vertikálne rámy (šírka 40 mm) a horizontálne (35 mm) sú vyrobené z MDF materiálu
  • výplň tvoria dosky (o hrúbke 8 mm) taktiež vyrobené z MDF materiálu

Pre spojenie MDF-ky s materiálom povrchovej úpravy, je použité veľmikvalitné spojivo, vďaka ktorému získame výrobok s vysokou trvanlivosťoua odolnosťou na teplotné rozdiely vrátane vlhkosti v interiéri.

Hrany krídla

Všetky časti krídla ako rám, doskové výplne sú pokryté syntetickým materiálom (Decor, Dur, Cortex). Na rám krídla je aplikovaná povrchová úprava obvodovo – táto nová technológia nám umožňuje dosiahnuť estetický vzhľad a úžitkovosť výrobku.

V polodrážke (vertikálne rámy) nie sú viditeľné žiadne materiálové spoje, naviac spodná a horná hrana krídla je chránená pred vlhkosťou. Horné hrany vertikálneho rámu sú vyhotovené metódou Touchwood.

Pretlač je vo farbe krídla. Spodné hrany ošetrené proti vlhkosti špeciálnym vodo-odpudivým prípravkom. Krídla VERTE tvoria komplet s fixnou alebo regulovanou zárubňou VERTE (v posuvnej verzii je komplet s posuvným systémom do steny alebo nastenu VERTE).

Vybavenie

Osadený zámok, rozteč 72×55 mm, dostupný vo variantoch: pre bežný kľuč, pre cylindricku vložku, pre WC sadu alebo bez otvoru na kľúč. Tri čapové závesy so závitom v zlatej alebo striebornej farbe (dverná časť závesu).

Ventilačný výrez v spodnej časti dverí. Ventilačné otvory vo farbe krídla (1 alebo 2 rady). Príprava pre skátenie krídla max. 30 mm, spodnú hranu krídla je potrebné po skrátení ošetriť vodu-odpudivým prostriedkom.

Dodatočné riešenia

Dvojrkídla sa skladajú z kompletu aktívneho krídla (štandard) a ďalej pasívneho krídla (vybaveného protiplechom zámku, dve zarážky). Pre celý komplet je potrebné objednať zárubňu pre dvojkrídlové dvereposuvné krídlo – bezpolodrážkové, vybavené úchytkou (oválnou aleboguľatou).

V dolnom ráme je vyfrézovaná drážka pre vodiaci tŕň, ktorá je v súlade s posuvnými systémami do steny a na stenu.

Rozmery

  • jednokrídla: „60”, „70”, „80”, „90”, „100”
  • dvojkrídla: „120” – „200” (ľubovoľná kombinácia rozmerov pre dvojkrídlové dvere)
  • model E.2 nie je dostupný v rozmere „60”.

Dostupné farby

kôra 1
kôra 1
kôra 2
kôra 2
kôra 3
kôra 3
kôra 4
kôra 4
orech 2
orech 2
orech 3
orech 3
orech 4
orech 4
orech 6
orech 6
orech verona 2
orech verona 2
portasynchro 3D 1
portasynchro 3D 1
portasynchro 3D 2
portasynchro 3D 2
portasynchro 3D 3
portasynchro 3D 3
portasynchro 3D 4
portasynchro 3D 4